TEPCO MOŻE UCHYLIĆ SIĘ OD WYPŁATY ODSZKODOWAŃ PO UPŁYWIE TRZECH LAT OD KATASTROFY JĄDROWEJ

Japońskie władze, związani z nimi lekarze i atomowi lobbyści na całym świecie mówią, że promieniowanie nie ma zbyt wielkiego wpływu na zdrowie ludności i że jest za wcześnie, by stwierdzić jakiekolwiek negatywne symptomy spowodowane przez jego działanie w Fukushimie. Po katastrofie w Czarnobylu główne symptomy były widoczne dopiero po czterech latach. Jednocześnie zgodnie z japońskim kodeksem cywilnym firma TEPCO może uchylić się od wypłaty odszkodowań po upływie trzech lat od 11 marca 2011 r. Nie zostało ustalone, kto miałby w takim razie wziąć odpowiedzialność za rekompensaty dla ofiary podwyższonej radiacji.

Gubernator prefektury Fukushima - Yuhei Sato zwróciły się do firmy, żeby nie uchylała się od odpowiedzialności za odszkodowania. Prezes TEPCO - Naomi Hirose odpowiedział, że decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. 


Fukushima governor Sato asked Tepco not to claim for the right of extinctive prescription for compensation.

According to the civil code, Fukushima victims will lose the right to claim for the compensation from Tepco 3 years after 311 if Tepco claims for extinctive prescription.

More: http://fukushima-diary.com/2012/11/tepco-has-the-right-to-reject-compensation-in-2014/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+FukushimaDiary+%28Fukushima+Diary%29

 「消滅時効」見送りを 原発賠償で知事が求める: http://www.minyu-net.com/news/news/1101/news1.html