About us


Problem energetyki nie jest tylko problemem dla specjalistów i polityków. Każdy z nas codziennie korzysta z energii. Ale czym w ogóle jest "energia"? Czy na pewno energię trzeba kupować za pieniądze? Czy musimy ją używać z zagrożeniem naszego życia?
„Postfukushima”- dokąd chcemy podążyć? A dokąd zmierzamy teraz, czy jest to właściwy kierunek?
Co "ja" mogę zrobić tu i teraz? Co możemy zrobić razem?
Synergia oznacza, że 1+1 to nie tylko 2, ale nieskończoność!
Polska, kraj który nie miał do tej pory elektrowni jądrowej, chce ją teraz zbudować. Rząd Polski zainwestował ogromne pieniądze, z naszych podatków, na kampanię promującą energetykę atomową. Każde państwo ma swoje problemy i specyfikę, ale nie chcemy, aby Polska powtórzyła pomyłki Japonii. Polskie społeczeństwo zawsze wykazywało się niezależnością stawiając opór obcym siłom, które próbowały mu coś odgórnie narzucić. Chcielibyśmy, aby Polacy znów przypomnieli sobie o swojej niezależności i walce o ideały, i znaleźli swoją drogę dla przyszłości świata!


エネルギー問題は専門家、政治家だけの問題じゃない。日々私たちはエネルギーを使う。エネルギーってそもそも何だろう? お金出して買うもの? 命を危険にさらして使うもの?

ポスト・フクシマ、私たちがめざしていたものは何だったんだろう。これから私たちははどこへ向かって行くのか、行きたいのか。
自分ができることは何か。みんなでできることは何か。
シナジー…1+12、1+1=

これまで原発をもたなかった国、ポーランドで、いま原発建設の実現が推進されています。政府は多額の国税を投資し、原発推進キャンペーンを繰り広げています。国の事情はいろいろあるけど、やっぱりあやまちを繰り返してほしくない。第二次世界大戦のとき真っ向からヒトラーと対決し自由のために戦ったポーランド、共産主義を打倒したポーランド。その勇気と誇り、反骨精神を思い出し、世界の未来を考えた独自の道を開いてほしい…。

Misja

1.     Rozpowszechnianie i wymiana informacji i opinii na temat okoliczności i faktów dotyczących awarii w elektrowniach jądrowych, przede wszystkim w Fukushimie i Czarnobylu.
2.   Rozpowszechnianie i wymiana informacji i opinii na temat energetyki, lobbingu politycznego oraz konferencji i wydarzeń związanych z energetyką w Polsce.
3.   Rozpowszechnianie i wymiana informacji i opinii na temat możliwości zmian w energetyce oraz rozwoju i popularyzacji energii odnawialnej.
4.   Wspieranie działalności związanej z pogłębianiem świadomości zrównoważonego i ekologicznego rozwoju energetyki  na co dzień.
5.     Ułatwianie nawiązywania kontaktów między ludźmi oraz społecznościami, które wykazują zainteresowanie problemami energetycznymi w Polsce i na świecie

1.フクシマやチェルノブィリなどの原発事故の真相、実態などを明らかにする情報、意見の提供、交換
2.ポーランドのエネルギー問題、現状に関する情報、意見の提供と交換、コンフェレンスやイベントなどアップデイトな情報提供、交換
3.エネルギーシフトの可能性、自然エネルギーの開発、普及に関する情報、意見の提供、交換
4.持続可能な社会、自然と人間に負担の少ないエネルギーに対する、人々の関心、意識の向上を促す活動の支援
5.ポーランド国内外で活動、思索している個人、団体とつながりをもつ