PSYCHOLOŻKA NIE WIDZI NIC NIESTOSOWNEGO W SWOIM UDZIALE W PROATOMOWYM SPOTKANIU W GNIEWINIE

Kampania "Poznaj atom" zorganizowała 24 października zamknięte spotkanie dla przedstawicieli zawodów zaufania publicznego w Gniewinie. Kluczowym elementem spotkania było wystąpienie znanej z telewizji psycholożki - Aleksandry Sarny. 

Program spotkania

Po tym jak kilka osób wyraziło oburzenie sposobem organizacji i programem spotkania na stronie kampanii na Facebooku, a także obecnością psychologa, Pani Sarna również zabrała głos. Według niej nie ma nic niestosownego w jej udziale w spotkaniu.

Pani Sarna odpowiedziała także na pytanie jednego z dyskutantów, który zapytał ją, co powiedziałaby dzieciom w Fukushimie, gdzie w marcu 2011 r. doszło do katastrofy jądrowej. Na to Pani psycholog stwierdziła, że nie jest pewne, czy dzieci zachorują na raka, a nawet, jeśli tak się stanie, to na 100% zostaną wyleczone. Warto przypomnieć, że wielu naukowców z całego świata, w tym posiadająca Pokojową Nagrodę Nobla organizacja Lekarze Przeciw Wojnie Nuklearnej, alarmowały, że trzeba rozszerzyć ewakuacje w Japonii szczególnie dla dzieci. Krytykowały też władze Japonii za lekceważenie zagrożeń związanych z oddziaływaniem promieniowania na zdrowie ludności.

Aby powiększyć, należy kliknąć na zdjęcie

Pani psycholog nie odniosła się do naszego pytania, czy nie niepokoi jej, że w programie konferencji znalazło się wystąpienie na temat korzyści z atomu, podczas gdy nie było analogicznego punktu o stratach, jakie region w związku z tym poniesie.

Chcieliśmy się także upewnić, czy Pani Sarna ma świadomość tego, jak wygląda ochrona zdrowia mieszkańców po katastrofie w Fukushimie, dlatego przytoczyliśmy wiele kluczowych informacji:Oto odpowiedź, jaką uzyskaliśmy:


Całość dyskusji na Poznaj atom na Facebooku: https://www.facebook.com/poznaj.atom/posts/409441019121613