ELEKTROWNIE ATOMOWE BEZ PRZETARGU? AREVA PRZETESTUJE NOWE REAKTORY W POLSCE?


"List intencyjny Polski z Francją na dostawę dwóch reaktorów w 2011 a już w 2012 mamy pominięcie przetargu? Wygląda, że wszystko było zaplanowane i jest realizowane krok po kroku zgodnie z przyjętym harmonogramem. 
Czyżby konsultacje społeczne to fikcja wynikająca z konieczności spełnienia wymogów unijnych?

(...)

Po cichu za plecami społeczeństwa

W dobie porzucania przez świat cywilizowany energetyki atomowej, rząd polski od 2009 r. po cichu podpisuje porozumienia z francuskim biznesem nukleranym oraz z sekundującą mu francuską administracją rządową. Zaangażowaniu Francji w “polski atom” trudno się dziwić: na kurczącym się rynku energetyki jądrowej, u progu ery źródeł odnawialnych, dla przeinwestowanego lewiatana nuklearnego  nowa zdobycz to prawdziwe złote jajo".

Więcej: http://www.niedlaatomuwlubiatowie.pl/list-intencyjny.html
"Francuski koncern jądrowy Areva podpisał z Polimexem-Mostostal SA 21.04.2011 r. deklarację intencyjną, dotyczącą budowy dwóch bloków elektrowni atomowej w Polsce oraz w zapewnieniu dostaw paliwa jądrowego".
(...)

"Wszystko wskazuje, że planowana jest budowa reaktorów typu EPR, jeszcze nigdzie w Europie nie uruchomionych, czyli tzw. wysokoenergetycznych, ciśnieniowych reaktorów III generacji. Reaktory EPR budzą powszechne protesty we Francji z racji niestabilności operacyjnej, zasilania toksycznym paliwem plutonowym MOX i skali rażenia w razie awarii".

Więcej: http://niepoprawni.pl/content/polska-poligonem-doswiadczalnym-arevy-atomowki-bez-przetargu