GUNDERSEN: OTRZYMUJEMY INFORMACJE O ZDEFORMOWANYCH PŁODACH I KŁOPOTACH Z CIĄŻAMI PO FUKUSHIMIE

Amerykański ekspert ds. energetyki jądrowej z organizacji Fairewinds Energy Education: "Fairewinds otrzymuje dużo maili od ludzi z całej północnej Japonii. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy emaila od kobiety, której dwie siostry były w ciąży. Jedno z dzieci urodziło się zdeformowane, a drugie umarło jeszcze w ciele matki. Kobiety były w ciąży w czasie wypadku. Pamiętają, że czuły metaliczny smak na języku i inne powiązane objawy. Obawiam się, że japoński rząd nie bierze za to odpowiedzialności.
(...) takie doświadczenia jak metaliczny smak na języku, choroby i krwotok z nosa nie są wymysłami waszego umysłu. W rzeczywistości są to faktyczne, fizjologiczne kwestie, których wasz rząd się zajmuje. Japończycy muszą wiedzieć, że to nie jest kwestia psychologiczna, to kwestia fizjologii wynikająca z narażenia na określone dawki promieniowania".
Nuclear Expert Arnie Gundersen, Fairewinds Energy Education: The Fairewinds site has been getting a lot of anecdotal evidence from people all over northern Japan. We just got an email just last week from a woman, whose two sisters were pregnant, and one child was born deformed and the other died in the womb. And they’re pregnant during the accident and they could tell a metallic taste on their tongues and all that kind of stuff so I just am concerned that the Japanese government isn’t properly accounting for that. […]