3 DZIECI Z FUKUSHIMY CHORUJE A U 7 JEST PODEJRZENIE RAKA TARCZYCY

Potwierdzono nowotwór tarczycy u kolejnej dwójki dzieci z Fukushimy. U siedmiu innych podejrzewa się tę chorobę, ale jej potwierdzenie wymaga dodatkowych badań. Rak został już wcześniej stwierdzony u jednego z dzieci z Fukushimy.

Badania tarczycy u dzieci z prefektury wykazały, że u ponad 40% z nich rozwinęły się guzki i cysty podczas gdy odsetek taki wynosi średnio kilka procent. Uniwersytet medyczny w Fukushimie, który przeprowadza badania zaprzecza temu, że kłopoty zdrowotne dzieci są skutkiem katastrofy jądrowej, jednak nie dostarcza żadnego alternatywnego wyjaśnienia wysokiego odsetka niepokojących symptomów. Lekarze twierdzą, że niemożliwym jest, aby nowotwory wywołane były przez emisje radioaktywne z elektrowni Fukushima Daiichi, ponieważ w przypadku Czarnobyla zachorowania odnotowano dopiero 4 lata po katastrofie. Postronni obserwatorzy wskazują na to, że medyczny personel wybiórczo podchodzi do kwestii Czarnobyla raz utrzymując, że tych dwóch katastrof nie można porównywać, a innym razem przytaczając czarnobylskie dane.

W listopadzie 2012 r. Anand Grover specjalny sprawozdawca ONZ ds. prawa do zdrowia zarzucił władzom Japonii to, że badania tarczycy są zbyt wąskie, opierają się na zawężonych danych z Czarnobyla i ignorują badania wskazujące na zagrożenia nowotworami i innymi chorobami rodzicom badanych dzieci odmówiono dostępu do wyników badań, musieli przechodzić przez uciążliwą drogę urzędową, żeby je poznać.

Dzieci z rejonu Tokio w ogóle nie są badane, choć w mieście odkrywano miejsca o bardzo wysokim promieniowaniu.

From the thyroid test of Fukushima prefectural government, 2 more children were diagnosed to have thyroid cancer. They were under 18 years old in 311.
So far, 3 children were diagnosed to have thyroid cancer.

More: http://fukushima-diary.com/2013/02/2-more-under-18s-diagnosed-as-thyroid-cancer-7-more-suspected-to-have-cancer-in-fukushima-from-before-311/


新たに2人から甲状腺がん=福島
時事ドットコム(2013/02/13-13:44)
http://www.jiji.com/jc/c?g=soc_30&k=2013021300485